DANI PODUZETNIŠTVA ŽENA 2025
Ženama trebaju znanje, podrška i prilike
Manager BiH 19 studenog, 2025
Dani poduzetništva žena 2025
Izvor fotografije:
PR

Dani poduzetništva žena 2025, u organizaciji Udruženja poslovnih žena u BiH, održani 13. i 14. studenoga pod sloganom "Digitalna transformacija sa ženskim potpisom: autentičnost i povjerenje", okupili su više od stotinu poduzetnica, liderica i stručnjakinja iz Bosne i Hercegovine, Slovačke, Hrvatske i šire regije. 

 

Dvodnevni program ponovno je pokazao kako ženama trebaju konkretna znanja, prilike za učenje i podrška u razvoju suvremenih poslovnih vještina — te kako su spremne zakoračiti u digitalne, zelene i moderne modele poslovanja.

Prvi dan donio je niz praktičnih radionica koje su bile popunjene do posljednjeg mjesta. Sudionice su imale priliku učiti o primjeni umjetne inteligencije u poslovanju, ravnoteži između privatnog i profesionalnog života, zelenoj tranziciji i održivom liderstvu. Velik interes izazvalo je predstavljanje poslovnih ideja razvijenih kroz program Akademija poduzetništva žena 2025, gdje su sudionice pokazale koliki potencijal poduzetništvo ima u BiH.

Drugoga dana sudionice su sudjelovale u razgovorima koji su otvorili četiri različite, ali povezane teme. Raspravljalo se o tome kako žene danas pronalaze ravnotežu između tehnologije, umjetne inteligencije i povjerenja u poslu; o tome kako je digitalna prisutnost postala sastavni dio suvremenog poslovanja; o utjecaju samopouzdanja, izgleda i osobnog nastupa na poslovne rezultate; te o glavnim izazovima s kojima se žene u poslovnom svijetu susreću i što im je potrebno u godinama koje slijede.

Rasprave su pokazale kako ključni izazovi i potrebe poduzetnica proizlaze iz razvoja digitalnih vještina, jačanja povjerenja u poslovnim odnosima i snažnijeg razvoja ženskog liderstva. Zaključci panela potvrdili su potpunu usklađenost strateškog usmjerenja Udruženja poslovnih žena u BiH s očekivanjima poslovnih žena i poduzetnica te s onim što im je potrebno za održiv rast.

Konferenciju su svečano otvorile Aida Zubčević, predsjednica Udruženja poslovnih žena u BiH, H.E. Patrik Turošik, zamjenik veleposlanika Republike Slovačke, Kristina Duno iz Veleposlanstva Republike Hrvatske u BiH, te Hatidža Jahić, izaslanica člana Predsjedništva BiH dr. Denisa Bećirovića. U govoru, predsjednica Udruženja Aida Zubčević istaknula je:

"Digitalno doba donijelo nam je mnoštvo novih alata, ali uspjeh i dalje počiva na povjerenju, autentičnosti i suradnji. Žene žele znati više, žele raditi pametnije i žele okruženje koje ih podržava. Upravo to gradimo kroz ovaj događaj i kroz aktivnosti Udruženja."

Ovogodišnji Dani poduzetništva žena realizirani su u partnerstvu sa Slovak Aidom i Veleposlanstvom Slovačke, u suradnji s udruženjem Business Women in BiH iz Beča, te uz potporu brojnih domaćih i međunarodnih organizacija. Velika posjećenost radionica i panela potvrdila je kako programi usmjereni na digitalizaciju, zeleno poslovanje i razvoj liderstva odgovaraju stvarnim potrebama žena u poslovanju — te kako postoji jasna spremnost za daljnji razvoj tih područja.


PR | Manager.ba

Povezani članci

1

Najnovije vijesti
Video
SLAVKO SIĆ, HOLDINA
Nafta, struja i cijene: Što nas čeka?
PETAR DESNICA, GS GRUPPE
Njemački recept za uspjeh u BiH
DR. MILJAN BJELICA
Treba imati mjeru u svemu pa i u biznisu i uspjehu