Američki lanac brze hrane McDonalds investirati će oko 2,4 milijarde dolara kapitala i otvoriti 1.000 novih restorana u svijetu u 2018. godini, priopćeno je iz te kompanije.
"U 2018. godini, planiramo da investiramo oko 2,4 milijarde dolara kapitala, od čega će najveći dio biti posvećen reinvestiranju u naše postojeće lokacije. Naš plan razvoja podrazumijeva i otvaranje 1.000 novih McDonald's restorana", izjavio je financijski direktor McDonald's Kevin Ozan, a prenosi američka mreža CNBC.
Kompanija je u četvrtom prošlogodišnjem kvartalu prihodovala 5,34 milijarde dolara, što je više od očekivanja analitičara koji su predviđali prihod od 5,26 milijardi dolara.
Neto dobit kompanije je dostigla 698,7 milijuna dolara, ili 87 centi po dionici, što je pad u odnosu na 1,19 milijardi dolara ili 1,44 dolara po dioici iz istog perioda 2016. godine.
















