mladi ljudi

Oni su najmlađi milijarderi na svijetu, rijetki nisu naslijedili bogatstvo

Prosječan milijarder ima 66 godina, a najstariji čak 102. No, nekoliko odabranih sretnika obogatilo se u vrlo mladoj dobi. Na popisu najmlađih milijardera svi imaju 33 ili manje godina, a imaju bogatstvo od 110 milijardi dolara. 

Hrvatski

28-ogodišnja Bugojanka zamjenica ministra industrije i privrede u Vladi Norveške

Bugojanka Hannah Sumeja Atić imenovana je ovih dana na mjesto zamjenika ministra industrije i privrede u Vladi Norveške što je, kaže, za nju veliki uspjeh.

-Imam 28 godina i najmlađi sam član norveške vlade. Ovo je svojevrsno priznanje mog napornog rada u proteklom periodu, i potvrda da se snovi mogu ostvariti ako imate jasan cilj i jaku želju za to – ističe ona.

Hrvatski

Napišite priču o uspješnim mladim ljudima u agrobiznisu

Napišite priču o uspješnim mladim ljudima u agrobiznisu i osvojite vrijedne nagrade. 

Cilj nagradnog natječaja: 

U okviru kampanje MLADI FARMERI pozivaju se mladi (od 16 do 30 godina) da naprave priču, reportažu, intervju ili kratki video do 3 minute o nekoj uspješnoj mladoj osobi (do 35 godina) koja se bavi agrobiznisom, poljoprivredom ili ruralnim razvojem u BiH.

I sami mladi farmeri mogu kreirati svoju priču o vlastitom iskustvu u agrobiznisu.

Hrvatski

POZNAJETE IZUZETNU MLADU OSOBU? Nominirajte je za Forbesovu listu

Ukoliko poznajete osobu u dobi do 30 godina koja je postigla izuzetan uspjeh, možete je nominovati za listu magazina Forbes „30 ispod 30“, s obzirom da je nedavno otvoren proces nominacija za 2019. godinu, piše BiznisInfo.
Podsjetimo da se na ovoj prestižnoj list za 2018. godinu prvi put našla i jedna osoba iz BiH. Riječ je o osnivaču i direktoru Muzeja ratnog djetinjstva Jasminku Haliloviću.

To znači da nije nemoguće da se neko iz naše zemlje ponovo nađe među najutjecajnijim mladim ljudima u Europi i svijetu.

Hrvatski

Mostarka o radu u US Kongresu i studiranju u Ujedinjenom Kraljevstvu

Domaći, ali i mediji regije su prije nekoliko godina pisali o uspjehu mlade Mostarke koja počela raditi u Kongresu Sjedinjenih Američkih Država.

Mostarka Edita Marić je u međuvremenu završila i master studij na prestižnom Univerzitetu u Londonu, a već dvije godine živi u Sarajevu.

Novi.ba

Hrvatski