igman konjic

Konjički Igman zaposlio 350 novih radnika

 

Direktor dioničkog društva namjenske industrije Igman iz Konjica donio je odluku o prijemu 350 novih radnika u radni odnos na godinu dana.


U javnom oglasu koji je prethodio ovoj odluci konjička je tvornica tražila 350 izvršitelja na određeno vrijeme od godinu dana. Riječ je o radnom mjestu radnika za jednostavne poslove (poslužitelj strojeva) za koji je jedan od uvjeta najmanje završena četiri razreda osnovne škole.

Hrvatski

Kako je poslovala namjenska industrija FBiH

Vodeće kompanije namjenske industrije koje posluju u FBiH sve od reda poslovale su prošle godine s uspjehom, a većina njih je popravila povećala prihode i zaradu.

 

Kompanija Unis Ginex iz Goražda lani je imala rekordne prihode od 62 milijuna KM, što je oko 10 milijuna KM više u poređenje s prethodnom godinom. Poređenja radi, prihodi 2019. i 2020. su bili između 30 i 40 milijuna KM. Stoga se može reći da je kompanija u nekoliko godina uspjela skoro udvostručiti prihode. 

dobit je bila 11,4 milijuna KM, slično kao i godinu ranije.

Hrvatski

Igman i Pretis na najvećoj smotri vojne industrije

U Ujedinjenim Arapskim Emiratima se održava jedan od najvažnijih sajamova namjenske industrije na svijetu – Idex 2023. Lista sudionika otkriva kako sudjeluju dvije kompanije iz BiH – Igman Konjic i Pretis Vogošća.

 

Igman je osnovan 1950. godine u Konjicu. U proizvodnom programu Igmana je vojno i lovačko streljivo različitih tipova (5,56 mm – 12,7 mm).

Hrvatski

Petina Konjičana radi u Igmanu, šampion bh. privrede već 70 godina

U Konjicu je poznata izreka da pola stanovništva radi u Igmanu, a druga polovica se hrani od Igmana.

 

Još i prije nego je postavljen temeljac za ‘poduzeće općedruštvenog značaja’ – „Igman“, izvjestan broj stručnih kadrova – majstora, tehničara i inženjera, iz razvijenijih područja tadašnje Jugoslavije, upućeno je u Konjic sa zadatkom da pomogne u organiziranju i pokretanju namjenske industrije. Tako kompanija Igman iz Konjica svoju priču počinje prije 70 godina.

Hrvatski

Analiza MMF-a: Saznajemo koje je najzdravije javno poduzeće u BiH

Oko 80.000 zaposlenih radi u većinski javnim poduzećima. Takvih je 548 u cijeloj BiH, a njihov ukupan dug prešao je 8 milijardi maraka.

 

"U strukturi dugoročnih obaveza svakako dominiraju dugoročni krediti, dok u strukturi kratkoročnih obaveza imamo značajno sudjelovanje poreznih obaveza i obaveza prema dobavljačima što neminovno ima utjecaj i na likvidnost realnog sektora", izjavila je Bobana Čegar iz MMF-a.

Samo dio tog duga odnosi se na onaj prema Upravi za indirektno oporezivanje.

Hrvatski